Фінальна пряма першої ліги. Четвертий — зайвий.

До завершення найцікавішого сезону першої ліги залишається три тури. Ситуація в турнірній таблиці наступна:

Боротьбу за вихід в УПЛ наразі ведуть 4 клуби: Минай. Інгулець, Волинь та Рух. Агробізнес виносимо за дужки в усіх сенсах. По-перше, клуб заявив, що не планує підвищуватись у класі цього сезону та не проходив відповідну атестацію. По-друге, це найсильніша команда першої ліги на даний момент. Колектив із Волочиська демонструє неймовірну ігрову форму, вражаючи своєю командною швидкістю та фізичною готовністю. Рух та Волинь не змогли нічого серйозно протиставити Агробізнесу в очних матчах, а Минай добився результату за рахунок суддівського фактору. Не здивуюсь, якщо в підсумковій таблиці вони займуть першу сходинку. І тим більше шкода, що не підуть на підвищення.

Тепер про чотирьох претендентів в порядку їх позицій у турнірній таблиці.

1. Минай. В команди далеко на найлегший календар


Відразу два матчі з прямими конкурентами та дуже непоступливий Авангард на виїзді. В умовах проведення матчів через три дні на четвертий це нелегке випробування. Плюс матч проти Руха пропустить основний гравець Максим Жичиков. В плюс команді грає два фактори. По-перше, очковий запас перед конкурентами. По-друге, лояльність арбітрів, про яку неможливо не згадати. І яка вже спричинила декілька гучних скандалів, зокрема після матчів з Металістом та Агробізнесом.

2. Інгулець. З календарем у команди з Петрового все прекрасно

Кремінь непростий суперник лише на домашньому синтетичному газоні. Балкани будь-який претендент на підвищення у класі просто зобов’язаний обігрувати. Єдиною серйозною перепоною на шляху Інгульця є Рух. Ну і малесенька перешкода у вигляді дискваліфікації головного бомбардира команди Ніки Січінави на матч проти Кременя.

3. Волинь. Календар у команди прекрасний

Грати проти Черкащини відразу після Металурга — прекрасна нагода провести ротацію, поекспериментувати, забити багато м’ячів та підійти з хорошим настроєм до вирішального поєдинку чемпіонату. Таким, безумовно, стане матч останнього туру проти Миная. В першому колі цей суперник нічим лучан не здивував, провів всю гру в обороні та майже не мав моментів для взяття воріт. В цьому ж поєдинку все може бути інакше. Особисто мені дуже хотілося б, щоб матч судила кваліфікована бригада арбітрів УПЛ з системою ВАР. Щоб по його закінченню можна було говорити про футбол, а не ловити флешбеки з 2012 та базар-лігою Бєліка. Основна проблема — дефіцит якісних гравців в обороні. Лівий захисник Цюпа не вражає саме діями у захисті. В останньому матчі на цій позиції пробували Конкольняка. В центрі захисту ситуація ще гірша. Тарас Михалик відверто не тягне, Валерій Болденков все ще травмований, Василь Курко покинув команду через конфлікт з тренерським штабом. На позиції вже награвали Сімініна, на підміну є молодий Ульянов.

4. Рух. Календар схожий з Минаєм

Як бачимо, два матчі поспіль з безпосередніми суперниками. Єдиною перевагою львівської команди є матч в запасі проти нещасного Металурга (команда через коронавірус змушена грати в просто божевільному графіку), який ще й буде зіграно після останнього туру. Тобто, Рух буде знати результати суперників. Головний мінус — відносини президента клубу з тренерами. Леонід Кучук, який поставив команді дуже хорошу гру та вибудував міцний колектив, покинув свій пост. Юрій Бакалов побив всі рекорди, не провівши на чолі Руха бодай одного матчу. Комбінація з самого Козловського, Маркевича та Івана Федіка, якого чомусь називають “українським Нагельсманом” не виглядає так переконливо. Це доводять і результати: лише три перемоги в семи матчах, всі над командами з нижньої частини таблиці, і лише одна переконлива, над відвертим аутсайдером Черкащиною.

Прогнози, особливо довгострокові, невдячна річ, але спробую спрогнозувати кількість набраних очок в останніх турах:

1. Минай 6.

2. Інгулець 9.

3. Волинь 7.

4. Рух 2 (5, якщо рахувати гру з Металургом).

Таким чином, у Миная буде 62 очки, у Інгульця 64, у Волині 58, у Руха 56. Саме львівська команда виглядає найслабшою ланкою у цьому квартеті. Основним непрогнозованим фактором в останніх турах залишається суддівство. Єдине, на що доводиться сподіватись, це залучення арбітрів УПЛ та системи ВАР. Інакше футбол може відійти на другий план, а гучні скандали не стихатимуть ще довго. Надто багато голодних претендентів, а особливо голодних президентів у першій лізі цього сезону. Тим цікавіше.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.