Бісіклета, або удар ножицями.

Бєлік б'є бісіклетою

Я вже розповідав у своєму блозі про фінти. Тепер мова піде про ще один цікавий та яскравий елемент футболу: бісіклету, або удар ножицями, або удар в падінні через себе. Автор прийому залишився невідомим для історії. На право першовідкривача претендує багато країн, важко навіть точно визначити континент. Існує припущення, що першим виконав удар бісіклетою Леонідас да Сілва, який тішив своєю грою вболівальників ще 80 років тому.

Трюк прижився у футболі, його можна побачити і зараз, через 10 років після смерті легендарного бразильця. Виконується, звичайно, не надто часто, оскільки потребує певного рівня підготовки та є ризик невдало приземлитись і отримати травму. Серед українських гравців “бісіклета” стала “фірмовим” прийомом Олексія Бєліка. На молодіжному чемпіонаті світу 2001 року він двічі забивав такі м’ячі. Відзначався подібними і в іграх за донецький “Шахтар”. Сам футболіст розповідає, що виконує удар ножицями, користуючись підказками інтуїції та гольового чуття:

“При дефіциті часу, який виникає у форварда біля чужих воріт, він має намагатися завдати удару з будь-якої позиції. “Ножиці” використовую інтуїтивно, по ситуації, коли немає інших варіантів. Слава Шевчук, який іноді допомагає мені своїми навісами відпрацьовувати на тренуваннях цей прийом, жартує: “Тобі, Льоха, так навіть зручніше бити, ніж стоячи лицем до воріт. І в чомусь він правий: я добре відчуваю м’яч, який високо летить, а удар через себе не тільки ефектний, але і ефективний, оскільки воротар, як правило, його не очікує, та й для захисників несподівано”.

Якщо заглянути в довідник чи енциклопедію з футболу, то вона скаже, що:

“Бісіклета технічна дія футболіста, коли той, відриваючи своє тіло від землі, з допомогою швидкого схрещування ніг («ножиць») б’є однією з них по м’ячу (що знаходиться приблизно на рівні голови футболіста в його стоячому положенні), після чого той пролітає над головою цього футболіста.”

Безперечно, це все звучить значно складніше, ніж виглядає. Зараз людей більше турбує, як бити ножицями через себе у футбольних симуляторах, таких як PES чи FIFA. Але можна спробувати зробити це і в реальній грі. Поради і рекомендації давати не буду, бо вчити тому, чого не вмієш робити сам, не годиться. Кого цікавить, інформацію можна знайти на сайтах футбольних фрістайлерів та пляжного футболу, де цей елемент дуже популярний.

У великому футболі бісіклетою полюбляли, або полюбляють (якщо мова про діючих гравців) пробивати Рівалдо, Златан Ібрагімовіч, Пеле, Уго Санчес, Рональдіньо, Руні та багато інших виконавців. До Вашої уваги топ-25 найкращих голів ударами ножицями:

Звичайно, перше місце в цьому рейтингу справедливо належить Златану Ібрагімовічу, який забив феноменальний м’яч у ворота збірної Англії з 25 метрів. Однак варто відзначити і шедевр Руні у манкуніанському дербі. Окремої похвали заслуговує голкіпер, який забив бісіклетою після подачі з кутового і врятував свою команду.

Однак, удар ножицями використовують не лише форварди. Цей прийом може бути ефективним і для захисту власних воріт. Але потрібно зробити все чітко та правильно, інакше можна вразити власні ворота шикарним ударом, як це трапилось в чемпіонаті Гонконгу:

Нігерійський захисник Фестус Байсе настільки вдало поєднав бісіклету з ударом скорпіона, що партнери навіть почали вітати його з таким блискучим голом, хай і у власні ворота.

 

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.