Фінти у футболі

Фінт Роналдіньо

Справжній футбол повертається з новим дизайном та новими публікаціями. Сьогодні хочу розповісти про мою улюблену складову у футболі. Це фінти. Яскраві, красиві та вражаючі. Демонстрація техніки, креативності, футбольної нахабності та впевненості. На жаль, у сучасному футболі їх все меншає. А глядачі на трибунах, як і багато років тому, все одно реагують на красивий фінт не гірше, ніж на забитий м’яч. Розкажу про найбільш популярні фінти.

1. Еластіко (англ. Elastico, flip-flap).

 З’явився цей популярний прийом у далекому 1975 році. Автором, зрозуміло, став чарівник м’яча — бразилець. І не просто бразилець, а один із найелегантніших гравців футболу, якого вважають четвертим кращим футболістом Бразилії після Пеле, Гаррінчі та Зіко. Мова про Роберто Рівеліно.

Однак, як це часто буває з фінтами, популярність вони отримали значно пізніше завдяки іншим гравцям. Зараз “еластіко”, або “фліп-флап” у нас асоціюється із Рональдіньо, який відшліфував цей прийом до ідеалу. В чому ж суть цього фінта? Гравець демонструє супернику намір піти в один бік, нахиляє туди корпус і штовхає м’яч зовнішньою стороною стопи. Потім блискавично перекладає вагу тіла на другий бік, перекладає м’яч на внутрішню сторону стопи і обходить суперника. Так, на словах звучить складно. Подивимось, як це виглядає на практиці. Наприклад, у виконанні Ярмоленко:

Крім Андрія, цим фінтом активно користуються Ібрагімовіч, Кріштіану Роналду, Неймар та інші зірки футболу.

2. Фінт Зідана. Ще один неймовірно популярний прийом. Ім’я його винахідника історія замовчує. Тому зараз він носить ім’я неймовірного Зізу, який часто демонстрував цей фінт. Суть проста: рухаючись із м’ячем, гравець розвертається на 360 градусів, трохи зміщуючись в сторону. Корисна штука, коли з тобою намагається щільно зіграти захисник. Подивимось, як це виглядає у виконанні Андрія Шевченко:

Цей прийом і зараз залишається доволі популярним. Однак, з ним варто бути обережним — можлива “обрізка” ні до чого хорошого не приведе.

3. Переступи (англ. Step Overs).

Прийом, який став неймовірно популярним завдяки Кріштіану Роналду. Якщо говорити просто, то суть фінта в постійних переступаннях через м’яч. Що й дало йому таку назву. Проблема в тому, що обіграти суперника переступами майже нереально. Основне призначення цього фінта: приспати пильність суперника, почекати, доки підійдуть партнери, або просто спровокувати захисника на фол чи потягнути час.  Ось як виконує цей прийом “король переступів” Кріштіану Роналду:

4. Прокидання схрещуванням (англ. Heel Chop).

Ще один, популяризований Кріштіану фінт, який, як вважається, він винайшов сам. Цим прийомом вже можна ефектно та ефективно обігрувати суперників. Сила прокидання схрещуванням у тому, що захисник просто не може вчасно реагувати і безсилий протидіяти правильно виконаному фінту. Вся суть в тому, що гравець рухається в одну сторону, потім прокидає м’яч в інший бік і різко змінює напрям руху в ту ж сторону. І все це відбувається набагато швидше, ніж описується. Думаю, Ви пригадаєте, як в матчі Ліги Чемпіонів цим фінтом був обіграний Папе Діакате із “Динамо”, після чого Роналду забив четвертий гол у ворота київського клубу. А загалом, цей прийом виглядає так:

5. Веселка (англ. Rainbow). По суті, зустріти цей фінт у професійному футболі зараз майже нереально. Все таки, “веселка” — це трюк швидше із футбольного фрістайлу, і потребує просто неймовірного рівня майстерності. Навіть такий, по-хорошому божевільний, фанат яскравої гри, як Джей Джей Окоча, виконав цей трюк в офіційному матчі лише один раз. І то випустив м’яч за лицеву лінію. Дивимось:

6. Рабона (англ. Rabona, також “crossing-kick” чи “maradona chip”).

Фінтом рабону можна назвати лише умовно, адже по суті це не обіграш суперника, а спосіб віддати передачу\пробити по воротах. Дехто називає автором цього фінта Джованні Рокотеллі (1978 рік). Однак, вперше цей диво-прийом був використаний Рікардо Інфанте ще в далекому 1948. Свою назву цей трюк отримав завдяки аналогічному елементу із аргентинського танго, який так і називався: “рабона”. Давайте подивимось топ-10 голів із використанням цього трюку:

Рабона “знаходиться на озброєнні” багатьох зіркових гравців: Кріштіану Роналду, Нані, Ібрагімовіча, Суареса, Снейдера, Вільї та інших. Особливо ефектно вона виходить у Рікардо Куарежми.

7. Куатемінья (англ. “Blanco Bounce” чи “Bunny Hop”)

Можливо, хтось вже здогадався по назві, що автором цього фінта являється Куатемок Бланко, один із кращих футболістів в історії Мексики. Суть “куатеміньї” проста: м’яч затискається між стомами ніг, і здійснюється стрибок у стилі жабки. Ігровий снаряд таким чином прокидається повз суперників, які просто знаходяться в ступорі від такого нечуваного нахабства. Фірмові трюки від Бланко можна побачити у цьому відео:

Загалом, це всі найбільш поширені та відомі фінти. Є ще багато ефектних прийомів, які були колись один раз застосовані футболістами, однак більше не прижились, не отримали назви та поширення у світовому футболі. Навчайтесь фінтам та грайте у справжній футбол!

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.