Хто на новенького? Санджар Турсунов

Санжар ТурсуновЯ продовжую знайомити себе і читачів блогу з новачками клубів УПЛ. Буквально декілька днів тому полтавська “Ворскла” підписала узбекського півзахисника Санджара Турсунова. Більшість вболівальників пішли шляхом найменшого супротиву, поставивши на новачку звичну печатку “шлак”. Мовляв, ніколи про такого не чули, значить грати не вміє. Буде хіба що плов узбекський варити. Залишимо кулінарні таланти на кухні, перейдемо до футболу:

Санджар Турсунов

Народився у Ташкенті (Узбекистан)

Громадянство: Узбекистан, Росія.

Збірна: Узбекистан (34 матчі, 5 голів)

Попередній клуб: “Газовик” (Росія)

Вік: 27

Зріст: 174

Позиція: фланговий півзахисник, атакуючий центральний півзахисник

Орієнтовна трансферна вартість: 600 000 євро

За словами тренерського штабу “Ворскли”, Турсунов “дуже cвоєрідний гравець з непересічною технікою володіння м’ячем та мишленням на полі”. Насправді, так воно і є. Санджар добре працює з м’ячем, не боїться обігрувати. Діючи на фланзі часто зміщується в центр для удару. Робочою ногою узбека є ліва (правильніше, правда, буде сказати “переважно ліва”, бо праву використовує не тільки для ходьби), тому грає він переважно на правій бровці. Володіє здатністю “вибухати” з хорошою стартовою швидкістю і втікати від суперників.

Що насторожує? 27 років, по суті, період розквіту сил для гравця позиції Турсунова. Але якщо подвитись графік зміни трансферної вартості гравця, то можна побачити наступне:

Зміна трансферної вартості Санджара Турсунова

Як бачимо, пік трансферної вартості пройшов у 2011-2012 роках, коли Transfermarkt оцінював гравця у 1.5 млн. євро. В цей час Турсунов успішно виступав за “Волгу” з Нижнього Новгорода. Після переходу в “Аланію” кар’єра півзахисника пішла вниз. Звичайно, тренерський штаб “Ворскли” не може не знати про цей факт. Тут працює два чинники. Перший: гравець підписаний, як вільний агент, тому в будь-який момент з ним можна буде розлучитись без серйозних фінансових втрат. І другий: Василь Сачко явно розраховує реанімувати Турсунова до попереднього рівня. Щоб він забивав, як у кращі часи за “Волгу”:

Врешті-решт, можливо Турсунов класно грає тільки у складі команд, які своєю назвою мають назву річки, що починається на “Во”? Якщо ж серйозно, то підписання цього гравця варто розглядати, як спробу підсилити склад, як мінімум кількісно. У полтавчан зараз катастрофічно мало гравців ланки півзахисту. Дедечко, Чеснаков, Скляр, Громов, Кривошеєнко, Маркоскі. Всього шість виконавців явно мало для команди, яка грає у 5 півзахисників з одним нападником. З Турсуновим стало вже сім. І можна очікувати на нових гравців в середину поля. “Ворскла” має маленький козир у рукаві. Перший матч весною вони мали зіграли проти київського “Арсеналу”. Очевидно, що цей поєдинок не відбудеться. Що дає зайвий тиждень на підготовку, який зовсім не зайвий. Як для Турсунова, так і інших новачків команди, які напевно ще будуть.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.