Диванний скаут. Сімеон Славчев

Що ж, я продовжую скаутингувати на дивані, бо зайнятись в міжсезоння більше і нічим. Розпочну цього разу із ретроспективи. Перший герой рубрики диванний скаут Джілоан Хамад пішов на підвищення. Новим клубом шведа курдського походження став клуб німецької Бундесліги — “Хоффенхайм”. Дістався півзахисник німцям абсолютно безкоштовно, так як 31 грудня минулого року у Джілоана завершився контракт із “Мальме”. Побажаємо Хамаду успіхів у новому клубі.

А сьогодні в центрі уваги опиняється гравець, якого можна сміливо назвати майбутнім болгарського футболу:

Сімеон Славчев.

Народився у Софії (Болгарія)

Громадянство: Болгарія.

Збірна: Болгарія U-21, 3 матчі.

Клуб: Літекс

Вік: 20

Зріст: 186

Позиція: опорний півзахисник

Закінчення контракту: невідомо

Орієнтовна трансферна вартість: 2 000 000 євро

Перше, на що варто звернути увагу — це стрімкий ігровий ріст Славчева. Хлопцю довіряють у клубі, і він додає в майстерності буквально з кожною грою. Якщо подивитись на графік зміни орієнтованої трансферної вартості гравця, то можна побачити наступне:

За три роки трансферна вартість молодого опорного півзахисника виросла зі 100 тисяч євро до 2 мільйонів, а сам він з гравця резерву до лідера команди. І судячи з гри Сімеона, він не збирається на цьому зупинятись.

Якщо подивитись на статистичні показники, то можна отримати легенький шок. Опорний півзахисник забив 11 м’ячів у 22 матчах. І входить у п’ятірку кращих бомбардирів болгарської групи “А”. Додаємо сюди ще 3 гольові передачі. І отримуємо один з вагомих аргументів “Літекса”, який дозволяє йому ділити першу позицію в чемпіонаті з добре знайомим нам “Людогорцем”.

Сімеон Славчев взагалі такий собі футболіст-оркестр. У нього є властива для опорного півзахисника жорсткість у відборі. І часто успішний результат цього відбору, який молодий гравець здійснює по-професорськи, одним рухом. Іноді, правда, цей рух являє собою божевільний підкат з подальшою жовтою. Гірчичників Славчев назбирав, як для аптеки. У цьому сезоні аж 8 у 22 матчах. При бажанні цей недолік можна усунути.

Але відборами болгарин не обмежується. Він не тільки оркестр, а й дирижер у “Літексі”. Гравці захисної ланки після відбору доставляють м’яч Славчеву, попереду якого, зазвичай, розташовується 4 гравці групи атаки. І у два рази більше суперників. Однак, вони не заважають Сімеону, який бачить поле і майстерно розвертає атаку у потрібний бік. Або може просто притримати м’яч і обіграти суперника.

Головне, що Славчев блискавично приймає рішення. Коли клуб з другої ліги грає спаринг із клубом УПЛ, то часто можна почути підказки для гравців рівнем нижче “швидше, тут не дають думати”. Для юного болгарина такої проблеми не існує. Він блискавично приймає рішення і так само блискавично їх реалізовує. Гра в дотик, дотепні діагоналі, розрізні передачі. Є момент для удару? Славчев пробиває не думаючи, часто навіть не тратячи час на обробку м’яча. І правою, і неробочою лівою, і в підкаті, і навіть ножицями через себе. Дивіться самі:

Гравцям у чемпіонаті Болгарії не так часто вдається звернути на себе увагу більш-менш серйозних колективів. Більшість переходів відбувається у клуби Східної Європи, Туреччини. Славчев же зміг звернути на себе увагу у чемпіонатах солідніше. Говорять зацікавленість у послугах гравця з боку “Астон Вілли”, Пол Ламберт називає гравця “болгарським Лемпардом”. Цікавляться Славчевим також італійські та бельгійські клуби, московський “ЦСКА”. Котрийсь із серйозних клубів УПЛ може зіграти на випередження, і поки інші думають, підписати гравця. Хоча, не здивуюсь, якщо першими у ситуації (як це вже було з Хамадом) знову зорієнтуються німецькі клуби. Ось у кого варто повчитись підписувати майже задарма молодих гравців, які потім виростають у серйозних футболістів.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.