Молодильне яблучко для “Металіста”

В дитинстві всім (або, принаймі, більшості) читали казки. Хтось зараз розповідає їх своїм дітям. А хтось, може, і дружині, коли приходить додому о третій ночі. Казкова тема не чужа й українському футболу. У луганській “Зорі” є відразу два Вернидуба, окремі гравці тікають, як колобки, а деякі клуби нагадують рукавичку. Харківському ж “Металісту”, напевно, не завадило б молодильне яблучко.

Якщо подивитись на середній вік команди, то у харків’ян він складає 29.3. Це найвищий показник в УПЛ. На другій позиції ужгородська “Говерла” (ось вона, рукавичка, наповнена мігруючими колобками) 28 років рівно. Звичайно, така ситуація виглядає логічно для колективу, який робить ставку на “готових” гравців. А Мирон Маркевич у “Металісті” саме таку позицію і займає. Але, все пізнається у порівнянні.

На кого завжди хоче (і має) рівнятись команда УПЛ? Правильно, на клуби з топ-чемпіонатів. В Англії за схожим з харківською командою принципом комплектується Челсі та Манчестер сіті. Але у “аристократів” середній вік команди 28 (мабуть єдине, в чому лондонський клуб схожий з “Говерлою”), а в “Сіті” 27.6. Чи є в АПЛ настільки “старий” клуб, щоб зрівнятись з “Металістом”? Так, це “Фулхем”, який героїчно висить над зоною вильоту, маючи середній вік гравців у 29.1.

Пересуваємось до Ла Ліги. Любителі скупляти все, що погано і добре лежить, бігає та грає у футбол. Так, це мадридський “Реал”. Із середнім віком гравців… 26.1! Ще один гранд світового футболу — каталонська “Барселона”. Маючи у своєму складі ветеранистих ветеранів Хаві, Вальдеса та Пінто, середній вік тримають на рівні 27.1. А хто у Ла Лізі найближче до “Металіста”? Це “Леванте” із показником 29.1.

Найпотужніший чемпіонат останнього сезону, який зміг самостійно заповнити фінал Ліги Чемпіонів. Бундес-ліга, зразок сплаву молодості та досвіду. У жодного із клубів середній вік гравців не досягає до 27!

На кого ж тоді рівняється “Металіст“? Відповідь можна знайти в Італії. Туринський “Ювентус” має абсолютно ідентичний з харків’янами показник у 29.3. Тут ми можемо побачити таку знайому картину. Всі голкіпери команди — ветерани. Легендарний Буффон (36), а також Сторарі (37) та Рубіньо (31). Такі ж ветерани-захисники, в більшості своїй не легіонери.

Звичайно, комплектація команди готовими гравцями у розквіті сил має свою перевагу. Це можливість відразу давати результат. Якщо “Ювентус” лідирує в чемпіонаті, на 6 очок випереджаючи найближчого переслідувача, а далі — прірва, то це виправдано. Якщо “Металіст” бореться всерйоз за чемпіонство, а не задовільняється стабільною бронзою — чудово. Але після одного сезону футбол не завершується. А що буде, коли ветерани покинуть команду? У “Юве” готові “підхопити прапор” Погба, Відаль, Асамоа, Ісла. А в “Металіста”?

Схоже, перші “молодильні яблучка” у вигляді Степанюка та Богданова вже поступили до Харкова. Але чи не будуть вони, висловлюючись фігурально, гнити на складі, як це вже трапилось з Нойоком? Хоча, до справи омолодження треба підходити обережно. Бабуся з казки, переївши яблучок, стала немовлям. Сімферопольска “Таврія”, намагаючись омолодити склад, придбала в одного агента не надто якісний продукт і отримала цілий ряд побічних ефектів. Тому, харків’янам можна побажати тільки успішно оминати розкладені на дорозі граблі. Щоб не залишитись, як інший казковий герой, біля розбитого корита.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.