Диванний скаут. Матія Сірок.

Диванний скаутінг продовжує набирати оберти. Доки клуби активно переглядають претендентів вживу, я роблю це, не встаючи з дивану. Героями рубрики раніше ставали виключно гравці групи атаки: вінгери та форварди. Настав час пошукати виконавця у лінію захисту. Сьогодні мове піде про представника проблемної для УПЛ позиції: флангового захисника. Отож, знайомтесь:Матія Сірок

Матія Сірок.

Народився у Словенії

Громадянство: Словенія

Збірна: Словенія U-21, 3 матчі.

Клуб: Горіца

Вік: 22

Зріст: 184

Позиція: правий захисник

Закінчення контракту: 30.06.2014

Орієнтовна трансферна вартість: 400 000 євро

Почнемо з того, що особливо приваблює у грі Матії. Відібравши м’яч, він ніколи не поспішає вибити його куди очі бачать, як це часто люблять робити захисники. Сірок надає перевагу іншим методам. Перший: віддати зрячу передачу на ближнього партнера, або на загострення. Другий: якщо є більш-менш відкритий коридор, рухатись із м’ячем вперед. Успіх останнього прийому гравець забезпечує за рахунок хорошої роботи корпусом. Відібрати м’яч без фолу у нього дуже важко.Тому рейди трапляються регулярно, іноді закінчуючись фантастичними голами.

Варто звернути увагу, що робота на атаку для Матії не являється проблемою ( що особливо актуально для сучасного флангового захисника). При потребі він може обіграти суперника (набір прийомів, звичайно, не багатий, але як для захисника доволі солідний), або навіть декількох. Передачі з флангу виконує як навісні, так і прострільні, але обов’язково зрячі. Особливим успіхом можна вважати те, що передачі в більшості випадків якісні (безпосередньо у штрафний майданчик, а не за лицеву чи бокову лінію).

У захисті Сірок відзначається агресивністю, вмінням зіграти на випередження та здоровою спортивною жорсткістю, не переходячи у жорстокість. Окремо слід похвалити гравця за холоднокровність. Тому ж Хачеріді чи Ракицькому варто було б повчитись не допускати емоційних зривів на полі. Такий підхід дозволяє обмежуватись мінімальною кількістю жовтих карток. Наприклад, у минулому сезоні Сірок заробив лише 5 попереджень у 34 матчах. Порівняємо із гравцями аналогічної позиції в УПЛ (сезон 2012/2013):

1. Даріо Срна 26 матчів (7 жовтих).

2. Даніло Сілва 21 матч (5 жовтих).

3. Сергій Сімінін 26 матчів (6 жовтих).

Тобто, кількість карток у Матії мізерно маленька. І досягається це не за рахунок пасивності у відборі, а за рахунок виваженості та надійності у діях. Подібна ситуація дозволяє тренеру позбавитись головного болю через постійний перебір карток.

Із недоліків можна виділити схильність діяти лише правою. Ліва ногу Сірок використовує лише для ходьби, або бігу, відмовляючись виконувати нею передачі. Що, правда, не є критичним, тим більше у віці 22 років.

Щоб побачити все, про що йшлося вище, дивіться відео (особливо рекомендується до перегляду кінцівка, де можна побачити просто неймовірний гол):

Якщо дивитись на трансфер гравця, то його можна визначити, як “дешево та сердито”. Скоріше, навіть “безплатно та сердито”. Діючий контракт із клубом закінчується вже цього літа. Враховуючи, що “Горіца” являє собою ні що інше, як фарм-клуб італійської “Парми” (18 орендованих гравців), особливих перспектив для Матії там немає. Що позначилось на його грі вже в цьому сезоні. Тому, будь-який спритний клуб (хочеться вірити, що такі знайдуться в УПЛ) може підписати з гравцем попередній контракт та отримати його задарма.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.