Галицько-Волинське з димком. Тактичний аналіз матчу.

Що може бути хорошого літом, коли відключають гарячу воду, а до дня Міста Луцька ще тиждень? Тільки Галицько-Волинське дербі, тільки хардкор. Спроба підсунути свиню у вигляді матчу в понеділок на свято релігійне не змогла зіпсувати свято футбольне. Волинь в новому сезоні знову почала грати у футбол, що потягнуло глядачів на стадіон. Звичайно, 7400 глядачів – це не аншлаг, але й не печальні 2 тисячі, які приходили минулого сезону.  Не відлякали цього разу і ціни на квитки, які на дербі коштують дорожче.

Перед виходом команд вболівальники «Волині» влаштували яскравий перфоменс з кольоровими димами та петардами. Яскрава демонстрація того, як створити шикарний перфоменс і не зривати матчі.

Залишимо в стороні лірику та перейдемо безпосередньо до гри. Віталій Кварцяний вже традиційно здивував зі складом. Яскраво вираженого форварда у старті команди не було. Якщо бути чесним, то у складі Волині зараз взагалі немає яскраво вираженого форварда. А саме на рахунку такого гравця завжди була левова частка голів Волині. Можна згадати таких бомбардирів, як Василь Сачко, Майкл Алозі, Олександр Пищур та Майкон. На їх фоні Олексій Бабир, який вже третій рік не може забити за Волинь в офіційному матчі виглядає більш, ніж скромно.

Але був у складі новачок команди, Міхаель Бабатунде, який привітав вболівальників широкою усмішкою у стилі реклами зубної пасти.

Що стосується Карпат, то у складі команди трапилось чотири зміни, порівняно із матчем проти Зорі.

Поєдинок стартував, і традиційно для домашніх матчів ініціативою заволоділи волиняни. Коли «Волинь» очолює Кварцяний іншого від команди і не побачиш. І немає різниці, хто суперник: Карпати, Явір Краснопілля чи Дніпро. Лучани активно зарухались в атаці, використовуючи швидкість Мемешева та Бабатунде, дриблінг Кінаша та підключення Сергія Сімініна. Випадав із гри той, хто мав би її вести – Ерік Бікфалві. З румунським півзахисником творилось щось незрозуміле. Ерік виглядав розгублено, погано приймав м’яч із замість традиційно гострих передач віддавав відверто неточні.

Погано справлявся з роллю форварда і Олексій Бабир. Приймаючи м’яч він починав рух у напрямку від воріт, що не сприяло загостренню ситуації. Не найкращим чином виглядав і Олексій Немчанінов. Віталій Кварцяний у своїй тактичній схемі відводить важливу роль підключенням флангових захисників, чого від Немчанінова у цьому матчів так ніхто і не побачив.

Однак, проблеми цього тріо не заважали Волині гнути власну лінію і чинити тиск на ворота Романа Підківки. Причиною цьому було те, що у складі суперників взагалі не можна було когось виділити. Однак, надмірне захоплення атакою призвело до того, що по-серйозному у гру довелось вступити Недільку. Швидку контратаку провели гості, Гладкий віддав на Васіна, який пробив прямо у голкіпера Волині. Чому Немчанінов у цьому епізоді залишив фланг і опинився у ролі доганяючого – питання риторичне.

Лучани відповіли ударом Бабатунде вище воріт. Взагалі, новачок команди справив дуже хороше враження. Можливо, ще трохи бракує розуміння тренерських установок, але нігерієць лише тиждень в команді, то ж його найкращі матчі за Волинь ще попереду.

На 20-ій хвилині матчу нарешті згадав про свою креативність Бікфалві і виконав дуже цікавий удар-передачу. Роман Підківка ледве не скрутив собі шию, але м’яч дістав.

До кінця тайму лучани активно намагались скористатись із пасивності опорної зони Карпат. Удари після підбирань так і сипались на ворота суперника (особливо гостро це вдавалось Кінашу), однак цілі не досягли. Олександр Севідов, помітивши, що Сергій Сімінін просто з’їв Бартуловіча, замінив його на Зеньова. Однак, від зміни суперника, гра правого захисника господарів не змінилась.

Перший тайм завершився з рахунком 0-0. За ударами Волинь, традиційно для себе домашньої, була відчутно попереду. 10-3. І 3-1 за ударами у ствір воріт.

На другий тайм очікувано не вийшов Олексій Немчанінов, який дуже неефективно діяв у таймі першому. Натомість, з’явився на полі Леандро.

Волинь продовжували діяти у тому ж ключі, що й у першому таймі, нагнітаючи обстановку та активно застосовуючи дриблінг. Змарнувавши ряд хороших нагод у першому таймі, лучани таки забили у другому. Забили доволі курйозний гол, з треьої спроби заштовхавши м’яч у ворота суперника після подачі кутового. Відзначився Ванче Шиков. Після цього волиняни продовжували діяти активно, Бабатунде та Задерецький двічі заробляли небезпечні штрафні удари. Ігор Скоба пробив прямісінько у руки Підківці. А ось Ярослав Кінаш продемонстрував фірмовий удар зі штрафного «на техніку» і змусив кіпера «Карпат» витягати м’яч з-під поперечини воріт.

Здавалось, що перемога від «Волині» вже нікуди не дінеться. Однак, трапилась неприємність. Звичайно, Віталій Кварцяний.абсолютно правий, що спочатку сфолили проти Задерецького. І якби арбітр поставив у тому епізоді штрафний, то не факт, що «Карпати» забили б. Але як можна дозволяти такій дрібниці перекреслювати гру всієї команди? Це питання варто адресувати Віталію Недільку, який пішов з воріт «за пивом» і дозволив Олександру Гладкому забити фактично у порожні ворота. Волиняни побігли виправляти цю прикру помилку свого кіпера. Задерецький пробивав з хорошої позиції, але м’яч трохи звалився з ноги. Редван Мемешев вривався в штрафний майданчик і чомусь вирішив впасти, хоча міг бити по воротах. На заключних секундах матчу Леандро з розвороту завдав потужного удару і трішки не влучив.

Після фінального свистка гравці «Волині» в розпачі впали на газон. Вони віддали грі всі сили, продемонстрували яскравий футбол і домінували на полі. Однак, результат склався не на їх користь. Проте, лучани можуть впевнено дивитись у майбутнє. Коли є гра (хай вона ще й далека від ідеалу), то і результат скоро прийде.

У «Карпат» ситуація інша. У них немає гри, однак вдається здобувати очки. Чи може така ситуація тривати довго? Навряд чи. Тож Олександру Севідову є над чим подумати та попрацювати.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.