Гарячі естонські хлопці

Далеко не суперзіркові суперники дістались українським клубам в Лізі Європи. Однак, серед них можна виділити одного цікавого суперника. Естонський клуб “Нимме Калью” із міста Таллін.

Новий період історії клубу розпочався у 1997 році, коли він був фактично заснований заново (роком першого заснування є 1923). Після 7 років у третій естонській лізі Нимме Калью стрімко набрали висоту. Наразі команда являється чинним чемпіоном країни. Суперстадіоном клуб із Талліна похвалитись не може – власна арена вміщує всього 500 глядачів. Навіть вболівальники київського Арсенала там би не помістились. Тому матчі єврокубків проходять на більш серйозному Кадріорг Стедіум, який може вмістити у десять раз більше (5 тис. для тих, кому важко порахувати).

Що найцікавіше у цього естонського колективу? Та, власне сам колектив і являється найцікавішим. У складі можна знайти чимало екзотики. Ось, наприклад, два японці. Наддосвідчений Хідетоші (вибачте на слові, але таке у нього прізвище) Вакуї. 30 років цьому півзахиснику, який зірок з неба не хапав, у збірну не викликався, але чимало пограв у країнах східної Європи. До пари йому прийшов зовсім юний співвітчизник. 19-річний правий захисник (вибачте знову на слові, схоже японців підбирають в команду за іменами) Хірокі Маєхара.

Є у складі “Нимме Калью” і більш екзотичний виконавець. Янкуба Сісей, гравець збірної Гамбії (африканська країна населенням у 1.5 млн). Матчі за збірну, правда, цьому 28-річному півзахиснику не надто і допомагають. Бо цих матчів не так і багато (Гамбія займає 163-тю позицію у рейтингу ФІФА). Однак, забивати у кваліфікації ЛЧ він може.

Втомились від екзотики? В клубі з Талліна (футбольному, а не тому, про який подумав Мілевський) є представники куди більш футбольних країн. Два італіційці, француз, португалець, бразилець та боснієць. Ось і всі легіонери, які є у “Нимме Калью”.

Серед естонців теж вистачає цікавих персонажів. Ось, наприклад, Сергій Тєрєхов. У свої 38 років продовжує грати на професійному рівні. І зовсім не на позиції голкіпера, де цим нікого не здивуєш. Тєрєхов грає лівого хавбека, де потребується максимум швидкісної роботи.

У складі “Нимме Калью” 5 форвардів. Всі вони естонці, і всі грають за національні команди своєї країни різних вікових категорій. Правда, на п’ятьох ці нападники забили лише 10 голів за збірну. Однак, цей показних не повинен розслабляти.

Хоча, якщо бути відвертим, “цікава команда” у даному випадку не дорівнює “сильна команда”. Більш схоже на легендарне протистояння Давида з Голіафом. Якщо вірити трансфермаркету, то один Роман Зозуля вартує більше, ніж весь склад “Нимме Калью” (4 млн. євро проти 3 млн. 974 тис.)

За рахунок чого може перемогти Давид у даному випадку? Максимально дисциплінована гра в обороні та стандарти в атаці. Дніпру ж варто приділити увагу слабким ланкам суперника. Центральні захисники естонців далекі від ідеалу, тому їх потрібно максимально навантажувати. Виконавці опорної зони погано грають на підборі і регулярно дозволяють бити з дальніх та середніх дистанцій. У Дніпра є виконавці, які можуть цим скористатись.

Головне не допустити недооцінки суперника. А то Давид здолає Голіафа і не поморщиться.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.