Шоу має тривати. У Таврії знайшли крайнього

Олег ЛужнийБлизько тижня тому промайнула інформація про те. що новим тренером “Таврії” стане грецький фахівець Янніс Хрістопулос. Був би це інший клуб — новину можна було б записувати до когорти популярних у міжсезоння “качок”. Проте, знаючи про анархію, яка твориться у кримському клубі, ні в чому не можна бути впевненим. Сьогодні офіційно було оголошено про відставку Лужного.

Чи настільки ця подія позитивна, як сприймає її ряд вболівальників? Чи справді у Лужному причина низького результату “Таврії”?

Але чи можна взагалі вважати такий результат низьким? Тут варто повернутись у часі назад. Ключовим став період зимової перерви. Ситуація у команді просто жахлива. Дехто стверджує, що у такій же ситуації перебували “Арсенал” і “Кривбас”. Однак, це не відповідає дійсності. Команда з Кривого Рогу спокійно проводила міжсезонні збори, працювала на повну. У цей час гравці “Таврії” сиділи на базі, не маючи грошей навіть на харчування. Так, “Арсенал” теж не тренувався і втратив цілий ряд гравців. Однак, київська команда мала змогу свою ситуацію виправити за рахунок трансферів. У команду прийшли Романчук, Шарпар, Мартинюк, Обрадовіч, Богданов, повернувся з оренди Аржанов. Саме ці виконавці стали ключовими у грі “канонірів”.

Якщо дивитись на ситуацію об’єктивно, то зимою саме “Таврія” виглядала найбільш реальним конкурентом для “Говерли” у боротьбі за виживання. В “Кривбасі” та “Волині” проблем тоді ще не було і близько, “Арсенал” же набрав солідний запас очок. У той час, як сімферопольці мали важкий календар, недостатню кількість гравців, пропустили майже всю міжсезонну підготовку і були покарані забороною на трансфери.

Таким чином Олег Лужний, для якого це перший повноцінний досвід роботи головного тренера опинився у складній ситуації. Ледве познайомившись з командою за першу частину сезону він зіткнувся з неймовірними труднощами:

1. Команда не провела повноцінної підготовки до сезону.

2. Не було можливості підсилитись.

3. Не завжди вистачало гравців щоб заповнити заявку на матч.

4. Футболісти, розуміючи, що в такій ситуації, грубо кажучи, з команди їх ніхто не вижене, розслабились.

5. По ходу чемпіонату з “Таврії” зняли три очки.

В куди простішій ситуації був досвідчений Анатолій Демяненко, однак він не витримав і пішов у відставку. Олег Лужний же зміг подолати всі перешкоди і привів команду до 11-ої позиції. Так, минулого сезону “Таврія” була шостою. Але порівняно із тим складом, команду покинуло 20 (!) гравців. Так, не всі вони були основними, але зміна суттєва. Плюс згадані вище проблеми організаційного характеру.

Чи допоможе зміна тренера кримчанам піднятись суттєво вище у наступному сезоні? Навряд чи. Вже існує можливість того, що “Таврія” розпочне новий чемпіонат з мінус трьох очок. Чи зможе новий тренер суттєво змінити ситуацію, не маючи можливості підсилення складу і даючи суперникам фору на старті?

Загалом, керівництву “Таврії” варто було б згадати приказку “Нечего на зеркало пинять, коли рожа крива”, а не шукати крайніх.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.