Девіч vs Крістальдо

DevicvsCristaldoОстаннім часом на футбольних форумах точиться дискусія. Вболівальники харківського “Металіста” (і не тільки) сперечаються: хто краще? Марко Девіч чи Джонатан Крістальдо? У Девіча летить багато критичних стріл, його рівень гри опускають ледве не до чемпіонату області, у той же час розхвалюючи Крістальдо, як чудового настирного форварда, який свого часу витіснив Марко зі складу. Зокрема, можна зустріти такі висловлювання:

“Девич должен делать то что умеет лучше всего – полировать лавку и топтать бровку на разминке … пустое место , потратил свой талант на бодание с менеджментом клубов …”

“Сравнивать Девича и Кристальдо глупо.

Крис хороший нап, всегда бьющий(причем с обоих ног),всегда борющийся за мяч. Единственная проблема- ему нужно постоянно быть в игровом тонусе, что мы ему из-за лимита, как клуб предоставить не можем. Мы вынуждены ставить балерину Девича, из-за того что у крота есть паспорт. Девич и нападение вещи несовместимые”

Спробуємо розібратися у ситуації. Повернемось у часі до попереднього сезону, коли обидва гравці конкурували між собою за місце у складі “Металіста”. Для наочності зобразимо ситуацію у вигляді таблиці:

KristaldovsDevic

Як бачимо, обидва гравці провели на полі приблизно однакову кількість часу та забили приблизно порівну голів. Однак, за рахунок великої кількості гольових передач, Марко Девіч суттєво попереду. В середньому, він виконував одну результативну дію за 81.8 хвилини, коли Крістальдо для цього було потрібно 115 хвилин.

Тепер перейдемо до улюбленого аргументу на форумах, який часто формулюють у стилі “та Ваш Роналду (Мессі) тільки Сарагосам і Гранадам забиває”. Подивимось, проти яких команд краще грав Девіч, а проти кого — Крістальдо.

Аргентинець в УПЛ забивав  у ворота Волині, Оболоні, Олександрії, донецького Металурга (2), Кривбасу, Зорі, Карпат (2) та Чорноморця. Усі ці команди, крім Металурга (який фінішував сьомим) завершили чемпіонат на позиціях у нижній частині турнірної таблиці.

Марко Девіч в УПЛ забивав у ворота Зорі (3), Карпат, Динамо, Таврії, Олександрії (2), Дніпра, донецького Металурга(2), Ворскли. Крім того, на рахунку Девіча гольові передачі у матчі з Динамо (рахунок 1-1), всі три гольові у матчі з Волинню (Марко тоді вийшов на заміну на 59-ій хвилині гри), дві вирішальні гольові передачі у матчах з Дніпром (матчі завершились з рахунками 1-0 та 2-2).

У Лізі Європи Крістальдо відзначився у розгромі Сошо (0-4), Мальме (1-4), двічі Зальцбурга (0-4 і 4-1) та забив один гол у ворота Спортінга.

Марко Девіч крім голів у розгромних матчах, запам’ятався важливим голом у ворота Олімпіакоса та гольовими передачами в обох матчах проти Спортінга. Варто відзначити, що у всіх цих поєдинках Девіч виходив на заміну у другому таймі.

Якщо поєднати викладену вище статистику із спостереженнями за грою обох форвардів, то можна зробити певні висновки.

Марко Девіч являється більш універсальним, швидким та креативним гравцем, який може зіграти не лише центрального форварда, а й під нападниками та на фланзі. Крім забитих м’ячів часто асистує партнерам. У важливих та важких матчах регулярно відзначається результативними діями. Також Марко являє собою джокера, якого в будь-який момент можна витягти із рукава та кинути на поле.

Джонатан Крістальдо являє собою інший тип гравця. Він чітко виражений центральний форвард, завдання якого забивати. І забиває аргентинець в основному у ворота не найсильніших суперників. Гольові передачі майже відсутні. Порівнювати його із Девічем навряд чи можна, це гравці різних стилів та можливостей.

Тож, чи витіснив Крістальдо Девіча зі складу своєю грою? Ні, скоріше тренер надавав перевагу аргентинцю з якихось інших міркувань. Можливо, це спосіб використати Марко, як джокера, чи інші причини, відомі лише Маркевичу.

Проте, перехід Девіча у “Шахтар” геть затуманив розумі вболівальникам. А жаль, бо не заслужив футболіст, який протягом шести років зіграв 194 матчі за команду, забив 76 голів та віддав 34 гольові передачі такого ставлення.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.