Скільки коштує УПЛ?

Якщо вірити ресурсу “Трансфермаркет”, то за вартістю гравців УПЛ займає 9 місце у Європі. На сходинку вище Суперліга Португалії і позицією нижче Ерадивізія. Загальна вартість гравців УПЛ оцінюється у 664.2 млн євро. Показово, що майже половину цією суми складає вартість двох флагманів українського футболу – “Динамо” та “Шахтаря”. Аналогічну ситуацію можна спостерігати хіба що у Прімері – там вартість футболістів Реала та Барселони теж складає половину від загальної вартості гравців ліги. З однією суттєвою відмінністю – одна “Барселона” коштує майже, як вся УПЛ… Надалеко за вартістю гравців від УПЛ втік… англійський Чемпіоншіп!

Найдорожчим клубом в УПЛ є “Шахтар”. У складі клубу усього 3 гравці дешевше мільйона: Шуст, Каніболоцький та Полянський. Воно і не дивно – всі ці гравці з’являлись на полі так рідко, що можна порахувати на пальцях однієї руки. Поруч із такими хлопцями грає безумовний лідер УПЛ за трансферною вартістю. У цілих 25 мільйонів євро оцінений бразильський хавбек Вілліан. Другу позицію займає Генріх Мхітарян, чиї бомбардирські досягнення не лишились по за увагаю експертів “трансфермаркета”. Вірменський півзахисник оцінений у 17 млн. євро. Трійку найдорожчих гравців УПЛ замикає ще один гравець “гірників” – Фернандіньо, який оцінений у 14 млн. євро. А ось “донецького Фалькао”, схоже, високо оцінює тільки Мірче Луческу. “Трансфермаркет” більш критично оцінює бомбардирський талант Луіса Адріано (і, зізнатись чесно, має на це підстави) сумою у 6 млн. євро. Андрій П’ятов, наприклад, на 2 млн. дорожче (і являється найдорожчим голкіпером УПЛ).

На другій позиції розміщується “Динамо”. Найдорожчим гравцем київського клубу є… Андрій Ярмоленко, оцінений у 13 млн. євро. За сумісництвом також найдорожчий український гравець чемпіонату. Другу позицію займає Браун Ідейє (11 млн), третю Мігель Велозу (10 млн).

Дніпропетровський “Дніпро” усього на 1.3 млн. випередив свого принципового суперника “Металіст”. Найдорожчим у складі дніпрян є… так, Євген Коноплянка. Правда, “трансфермаркет” знову не поділяє оптимізму клубу, та оцінює гравця не у 50, а всього у 10 млн. євро. На другій позиції Жуліано (8 млн.), на третій Нікола Калініч (6.5 млн.)

У харківського “Металіста” найдорожчим гравцем являється Тайсон (12 млн.). Причина такого успіху доволі проста – в єврокубках бразилець старається у декілька разів більше, ніж в УПЛ, відповідно справляє краще враження на європейських експертів “трансфермаркету”. Другу\третю позицію поділили Хосе Соса та Клейтон Хав’єр – по 7 млн.

Відразу за лідерською четвіркою в УПЛ просто прірва. На п’ятій позиції дещо несподівано розташовуться львівські “Карпати”, трансферна вартість гравців яких в 4 рази нижче, ніж у “Металіста”. Якщо харків’яни “дорожче” кожного з клубів Чемпіоншипу, то “Карпати” поступаються аж 14 командам другого англійського дивізіону… Навіть один Вілліан дорожче усієї команди із Львова… Прямо згадується Ігор Гамула “у ніх одін ігрок, как вся наша команда”. Львів’яни можуть похвалитись Лукасом (3 млн), Штілічем (2 млн) та цілою плеядою українців, чий талант оцінений приблизно в 1 млн. євро – це Ткачук, Голодюк, Худобяк, Пластун та Гладкий.

Рейтинг продовжує полтавська “Ворскла”. Тут варто виділити українських виконавців. Роман Безус (3 млн) та Євген Селін (2.5 млн), Володимир Чєснаков (1.7 млн.). Команді з Полтави найкраще із середняків вдалось виростити українських гравців хорошого рівня.

Наступну позицію займає “Іллічівець”. Так високо команда піднялась багато в чому завдяки орендованим гравцям: Бутко (3 млн), Таргамадзе (1.2 млн.), Окріашвілі та Кожанов (1 млн). Найкращі показники серед власних гравців маріупольської команди – Худжамов та Ярошенко (1 млн). Дорогими орендованими гравцями також може похвалитись “Кривбас”. Парадокс спостерігається у луганській “Зорі” – найдорожчий гравець команди, Майкон Олівейра майже не з’являється на полі.

Ужгородська Говерла та запорізький Металург єдині в УПЛ не мають у своєму складі гравців вартістю в 1 млн. євро та більше. За своє трансферною вартістю ці команди відповідають аутсайдерам Чемпіоншіпу. Всі гравці МЗ коштують, як один Тайсон, а всі гравці Говерли, як Жуліано…

Ось такий чемпіонат контрастів – УПЛ. Тішить, що при таких солідній різниці у фінансових можливостях, аутсайдери не тушуються перед лідерами.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар

Щоб мати можливість додавати коментарі, Ви маєте авторизуватись.