Волинська ностальгія 2007.

Закінчилось для Волині перше коло сезону 2012/2013. Команда відіграла доволі нестабільно, часто академічно, а іноді і відверто блідо… А 5 років тому, в 2007 лучани демонстрували доволі яскравий футбол, хай і у першій лізі. Окремі гравці тієї команди дуже не завадили б сьогоднішій Волині…

У 2007 році у складі лучан було лише 2 легіонери. Тримати у першій лізі більше було розкішшю. І важливість цього дуету для команди важко було переоцінити. На двох вони забили більше третини загальнокомандних голів. Маються на увазі бразильський чарівник м’яча Жадер да Сільва та нігерійський бомбардир Майкл Чиді Алозіє.

У той період нігерійєць був в чудовій формі, відзначався потужністю та атлетизмом і був справжнім головним болем для захисників. Таким же болем для голкіперів був Жадер да Сільва. Його удари лівою, особливо зі штрафних, вражали надзвичайно технічним виконанням. Доповненням цієї пари був Олександр Пищур, який повністю розкрився дещо пізніше.

Доля цього ударного дуету склалась не надто вдало… Бразилець, якому зараз усього то 28 років достроково завершив кар’єру гравця і зараз працює селекціонером футбольного клубу Металіст. Майкл Алозі після переходу у Металург (Запоріжжя) розгубив майже весь свій атлетизм, набрав зайвої ваги і зараз не надто вдало виступає у складі ПФК Севастополь. Того Севастополя, якому в 2007 році забив вже на 9 хвилині.

У 2007 у складі лучан відіграв 12 матчі і одного разу відзначився забитим м’ячем Євген Хачеріді, якому тобі було всього 18 років. З того часу Женя виріс до гравця київського Динамо та збірної України. Однак, важкий характер гравця нікуди не зник і окремі витівки Хачеріді просто не підлягають логічному поясненню.

Минулий рік став останнім у кар’єрі Романа Максимюка. А в 2007 без цього гравця важко було уявити Волинь, про що свідчать 35 зіграних поєдинків в сезоні. Крім того, Максимюк двічі відзначався красивими голами у ворота суперників.

Варто відзначити і ряд інших гравців. Перспективний форвард лучан Євген Павлов, якому тоді було лише 16 років, примудрився відіграти 18 матчів без забитих голів. Надзвичайно технічний та перспективний Ярослав Кінаш відзначився 5 голами у 32 матчах. Постійно грав Максим Лісовий, який наразі є суперстар у чемпіонаті Білорусі. На сьогодні з того складу у Волині залишились Євген Павлов, Віталій Неділько, та Сергій Сімінін.

Із цієї п’ятірки варто відмітити саме Сергія, який вже тоді зіграв 35 матчів в сезоні, а зараз являється капітаном команди. На таку працьовитість варто було б рівнятись Ярославу Кінашу. Доволі молодий хавбек, який виглядав не гірше Коноплянки та Ярмоленка, фактично зник з футболу. Схожа історія і з Олександром Пищуром, який суттєво здав у грі і не втримався у команді.

2007 запам’ятався також яскравими подіями. Майкл Алозі став автором 2000-го голу в історії Волині. Трапилось це у матчі з Фенікс-Іллічівцем, коли арбітр призначив пенальті на користь лучан. Хоч суддя і змушувати нігерійця пробивати двічі, історичний м’яч таки опинився у сітці.

Ще однією яскравою подією став домашній матч проти Оболоні. Невиразний перший тайм і на табло печальні 0-3. Глядачі на стадіоні масово покидають трибуни, ще не знаючи, що про це доведеться пожалкувати. Можна лише здогадуватись, що робив у перерві Віталій Кварцяний, але другий тайм був кардинально протилежний першому. Спочатку Жадер фірмово виконав штрафний удар, відквитавши один м’яч. Потім так само фірмово головою пробив Олександр Пищур, відправивши у ворота спочатку м’яч, а потім і голкіпера. На 83 хвилині гри Роман Максимюк обіграв двох опонентів на лівому фланзі, змістився в центр і пробив від газону в дальній кут. Перевага гостей у три м’ячі розтанула, однак на цьому все не завершилось. На 88 хвилині гри Жадер продемонстрував справжню футбольну магію, немовірним чином переправивши м’яч у дев’ятку пивоварів і побіг святкувати до лави запасних. Гравці у повному складі створили малу купу, яку увінчав собою Віталій Кварцяний. І марно 4 арбітр намагався повернути його в технічну зону… На післяматчевій прес-конференції розчарований тренер Оболоні Юрій Максимов сказав ” У Луцьку навіть Барселона не виграє”.

Для підсилення ефекту-невелика відеонарізка. “Коламбія пікчерс” не уявляє, як “Волинь” 2007 року м’ячі забиває.

Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.